Kurs fotografii przyrodniczej

Zadanie finansowane w ramach projektu "Śliwkowe cuda w Lipowej" ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014

Serdecznie zapraszamy na 3-dniowe  BEZPŁATNE !!! warsztaty fotografii przyrodniczej, krajobrazowej i makrofotografii pod okiem fotografika Ireneusza Graffa.

Nauczymy Cię jak dostrzec ciekawe zdjęcie w otaczającej nas rzeczywistości, jak uchwycić piękno, które czasami przyroda przed nami skrywa i którego odkrycie wymaga cierpliwości, a czasem po prostu tego żeby "paść na kolana". W czasie warsztatów poznasz tajniki fotografii przyrody i makrofotografii oraz zdobędziesz wiedzę na temat sprzętu przydatnego do fotografowania natury. Warsztaty skierowane są do wszystkich fotografujących, niezależnie od umiejętności i stopnia zaawansowania.

Ireneusz Graff
Fotograf, grafik, autor prezentacji multimedialnych... Miłośnik fotografii przyrodniczej i jej animator, organizator wielu wystaw, konkursów, festiwali fotografii przyrodniczej w tym dwóch o charakterze międzynarodowym. Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) w latach: 1999-2004, następnie Prezes ZPFP i przedstawiciel ZPFP w Radzie Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP do 2007 r. Autor licznych publikacji o tematyce fotograficznej, przyrodniczej i podróżniczej; juror wielu konkursów, m.in. "Ekologia w obiektywie" i "Wielkiego Konkursu National Geographic". Organizator i wykładowca ponad 80 edycji kursów fotograficznych stacjonarnych, korespondencyjnych lub plenerowych.
Gość wielu międzynarodowych festiwali fotografii, m.in. we Francji, Belgii, Niemczech i we Włoszech: - uczestnik pokazów dla blisko tysiąca (2008) i 1400 (2010) widzów na tym ostatnim. Popularyzator i realizator udźwiękowionych pokazów zdjęć, w tym wielokrotnie nagradzanej diaporamy: "Dead ? Alive", a także zestawu kilkunastu pokazów ZPFP. www.fotokursownia.com

W ramach zajęć omawiane i ćwiczone w praktyce będą między innymi takie tematy warsztatowe:
W poszukiwaniu idealnego kadru czyli kompozycja obrazu: mocne punkty, elementy graficzne obrazu itp.
Światło w fotografii. Ustawianie prawidłowej ekspozycji. "Łowienie" światła i wykorzystywanie światła zastanego.
Najważniejsze zasady fotografowania. Podstawowe wybory: temat, motyw, punkt widzenia, układ fotografii...
Makrofotografia - bogactwo świata makro, różne techniki, porady, inspiracje.
Fotografia przyrodnicza - porady, cechy dobrego fotografa itp.
Krajobraz - najczęstsze błędy, porady.
Nowoczesny aparat fotograficzny - mój przyjaciel czy wróg? Ważne funkcje, świadoma obsługa.
Obiektywy - rodzaje, cechy, posługiwanie się nimi.

Uczestnicy będą realizować warsztatowe tematy i małe zadania, uczyć się
analizy i selekcji zdjęć.

ZGŁOSZENIA
602 536 261 lub stowarzyszenie@gmina-lipow a.org

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u