Warsztaty kulinarne "Sliwkowe smaki"

 

Zadanie finansowane w ramach projektu "Śliwkowe cuda w Lipowej" ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014

W październiku  rozpoczęły się w Lipowej warsztaty kulinarne w ramach projektu "Śliwkowe cuda w Lipowej" finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.  Na  zajęciach zjawiło się ponad 20 osób. Najmłodsi uczestnicy to przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej, którzy mieli okazje zrobić m.in śliwki w boczku i czekoladzie, rogaliki drożdżowe i ciasteczka.  Dorośli mogli poznać tajniki bardziej zaawansowanego gotowania.  W czasie warsztatów można było nauczyć się m.n jak zrobić chleb ze śliwką na zakwasie, pasztet ze śliwką oraz wiele innych śliwowych przysmaków.  Wszystkie przysmaki błyskawicznie znikały z talerzy. Dla uczestników była to również okazja do tego aby powymieniać się przepisami. Większość wypróbowanym przepisów z warsztatów kulinarnych znajdzie się w naszej książce kucharskiej.


 

 

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u