Warsztaty dialektologiczne i SCRABLE PO NASEMU

Zadanie finansowane w ramach projektu "Śliwkowe cuda w Lipowej" ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014

Od 9 do 12 października w ramach projektu finansowanego przez FIO "Śliwkowe cuda w Lipowej" gościliśmy grupę studentów Wydziału Polonistyki UJ . Studenci badali gwarę naszej okolicy, rozmawiali z mieszkańcami Lipowej, Ostrego i Twardorzeczki , zwiedzili również Izbę Regionalną pana Władysława Bułki.

W ramach warsztatów studenci wraz z opiekunem prof. Kazimierzem Sokorą gościli również w Gimnazjum w Twardorzeczce. Uczniowie gimnazjum mieli okazje posłuchać wykładu prof. Kazimierza Sikory o tym w jaki sposób mówić o miłości, brali także udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doktorantki z Wydziału Polonistyki UJ. Jako podsumowanie warsztatów zorganizowano zabawę SCRABLE PO NASEMU oraz wykład wygłoszony pt "Frywolność i wulgarność w gwarze i tekstach folkloru".Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u