projekt "Druga strona Skrzycznego"

Od lipca grupa nieformalna ”Aktywni w Lipowej” przy wsparciu Stowarzyszenia Ziemi Lipowskiej i Urzędu Gminy Lipowa, realizować będzie projekt pt. „Druga strona Skrzycznego”. Projekt Został dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Celem projektu jest poszerzenie oferty spędzania czasu wolnego na terenie gminy Lipowa i promowanie gminy poprzez tworzenie nowych atrakcji turystycznych. Celem podejmowanych działań ma być również promocja gminy Lipowa jako atrakcyjnej turystycznie i zachęcenie turystów, do odwiedzenia drugiej, mniej znanej strony Skrzycznego.

W ramach projektu zaplanowano zajęcia dla mieszkańców gminy m.in. warsztaty Nordic Walking pod okiem instruktora i warsztaty fotograficzne. Odbędą się także warsztaty przygotowujące do tworzenia questów. Questing to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie zwiedzanie i poznawania atrakcji turystycznych okolicy. W zabawie wykorzystuje się tzw. questy, nieoznakowane trasy turystyczne, których opis w formie wierszowanych wskazówek otrzymuje każdy z uczestników zabawy. Zadaniem osób biorących udział w zabawie jest odnalezienie skarbu (skrzynki z pamiątkową pieczątką).

Poza stworzeniem questów w tym Questu Nordic Walking, zaplanowano również opisanie najbardziej atrakcyjnych tras dla osób uprawiających Nordic Walking i wydanie ich w formie ulotek.

Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych warsztatach Nordic Walking i fotograficznych do śledzenia strony Urzędu Gminy Lipowa i Stowarzyszenia Ziemi Lipowskiej , gdzie już wkrótce pojawią się informacje o terminach zajęć.

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u