Święto Śliwki i Dni Lipowej po górlasku czyli Śliwkowa Lipowa

 

W weekend 7-9 sierpnia odbyła się organizowana wspólnie z Urzędem Gminy Lipowa impreza Śliwkowa Lipowa. Podczas połączonych Dni Gminy oraz Święta Śliwki mieszkańcy oraz turyści mogli wziąć udział w szeregu spotkań, warsztatów, zabaw oraz koncertów.

W piątkowy wieczór cykl spotkań zapoczątkował pokaz filmów turystyczno.pl oraz spotkanie z Panią Cecylią Kukuczką.

W sobotę popołudniu całe wydarzenie zainaugurowali wójt Gminy Lipowa Jan Góra oraz prezes Stowarzyszenia Ziemi Lipowskiej Liliana Wójtowicz. W trakcie trwania imprezy mieszkańcy gminy oraz goście mogli spróbować śliwkowych burgerów, które mamy nadzieję zostaną na stałe w menu „Obiadów u Kasi” oraz śliwkowych przysmaków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, a także spotkać się z twórcami ludowymi z terenu Żywiecczyzny. Jednym z najważniejszych wydarzeń było odsłonięcie pomnika śliwki oraz podpisanie umów partnerskich Gminy Lipowa z Gminą Iwkowa i Oscadnica (Słowacja). Dużym powodzeniem cieszyło się spotkanie autorskie z Siostrą Anastazją. Wieczorem odbył się niezapomniany koncert zespołu Trebunie Tutki.

W drugi dzień imprezy został wyświetlony film pt. Głowy gadające o śliwkach, zrealizowany przez młodzież z gimnazjum w Twardorzeczce. Uczestnicy imprezy pod kierunkiem członków zespołu Lipowianie uczyli się góralskich tańców, zobaczyć można było pokaz mody góralskiej  inspirowanej folklorem, zaś wieczorem odbył się niesamowity koncert Goorala, który okazał się wielkim sukcesem.

Bez wątpienia pierwsza edycja Śliwkowej Lipowej, będąca rozwinięciem Święta Śliwki okazała się wielkim sukcesem. W tym miejscu pragniemy podziękować za współpracę wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania wydarzenia:

Ochotniczym Strażom Pożarnym ,

Kołom Gospodyń Wiejskich,

Kołu Emerytów i Rencistów,

Twórcom Ludowym,

Mieczysławowi Krzakowi,

a przede wszystkim Wójtowi Gminy Lipowa oraz pracownikom Urzędu Gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wsparli organizację imprezy a były to: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Międzygminny Związkowi Do Spraw Ekologii, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Kasa STEFCZYKA, Salon Kosmetyczny Kwiat Lotosu, Kwiaciarnia LILIA, Hotel Zimnik, KOMPLEX-BUD, LAS-TECH, Hurtownia Zabawek REX, Art-Mark, JARIX, RYŚ MARKET, Jolanta Knapek, Włodzimierz Jezutek, Żywiec Zdrój S.A, Grupa Żywiec S.A, Mixpol, VIKING, Piekarnia Szczyrkowska Rafał Staniucha i Andrzej Fiedor, LEVIATAN

A.S.

więcej zdjęć

 

 

 

 

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u