Spis treści
Kursy i warsztaty fotograficzne
Kurs fotografii przyrodniczej
Fotografia od podstaw
Pokazy zdjęć ZPFP
Wszystkie strony

 

Kurs fotografii przyrodniczej i makrofotografii

Serdecznie zapraszamy na 3-dniowe warsztaty fotografii przyrodniczej i makrofotografii pod okiem fotografika Ireneusza Graffa.

Nauczymy Cię jak dostrzec ciekawe zdjęcie w otaczającej nas przyrodzie. Pomożemy jak uchwycić piękno, które czasami przyroda przed nami skrywa. Do jego odkrycia oraz uwiecznienia mogą być potrzebne różne cechy charakteru (cierpliwość, ciekawość czy spostrzegawczość), jak i odpowiedni sprzęt oraz wiedza fotograficzna i biologiczna. W czasie tych warsztatów skoncentrujemy się na obserwowaniu i fotografowaniu detali przyrodniczych. Naszymi bohaterami będą więc zapewne kwiaty, liście, owoce, grzyby, porosty, mchy, owady, pajęczaki, pajęczyny, płazy, woda, kora, przeróżne naturalne wzory i faktury. Poznasz tajniki fotografii przyrody, zwłaszcza tej w skali makro oraz zdobędziesz wiedzę na temat sprzętu przydatnego do fotografowania natury.

W programie warsztatów:

a) liczne porady warsztatowe i sprzętowe, dotyczące: fotografowania przyrody, makrofotografii w praktyce,, wyboru tematów, obiektów, punktu widzenia, czasu, światła,, selekcji zdjęć po plenerze, prezentacji zdjęć, także w formie pokazu z muzyką;

b) zajęcia praktyczne wspólne fotografowanie w plenerze, selekcja zdjęć;

c) zajęcia teoretyczno-warsztatowe: kompozycja obrazu fotograficznego, „dobre” światło i prawidłowa ekspozycja, ostrość i nieostrość jako ważne elementy zdjęcia, cechy dobrego fotografa przyrody.

d) analiza zdjęć uczestników warsztatów (wykonanych przed i w czasie zajęć);

e) multimedialne pokazy zdjęć przyrody.

Przyroda w skali makro (lub prawie makro) może być uwieczniana zarówno bardzo prostym i tanim sprzętem, jak i wielce kosztowną, profesjonalną optyką do makrofotografii. W czasie zajęć przedstawione zostaną różne metody oraz ich wady i zalety, w tym także zdjęcia przykładowe wykonane różnym sprzętem.

Warsztaty skierowane są do wszystkich fotografujących, niezależnie od umiejętności i stopnia zaawansowania. Mile widziany sprzęt pozwalający uwieczniać detale (np. teleobiektywy, aparaty i obiektywy z funkcją makro, pierścienie makro, soczewki makro itp.).

Cena warsztatów – 175 zł /os., minimalna liczba uczestników: 7 osób. Termin 21-23 wrzesień

Ireneusz Graff

Fotograf, grafik, autor diaporam i prezentacji multimedialnych...

Miłośnik fotografii przyrodniczej i jej animator, organizator wielu wystaw, konkursów, festiwali fotografii przyrodniczej w tym dwóch o charakterze międzynarodowym.
Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) w latach: 1999-2004, następnie Prezes ZPFP i przedstawiciel ZPFP w Radzie Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP do 2007 r. Autor licznych publikacji o tematyce fotograficznej, przyrodniczej i podróżniczej; juror wielu konkursów, m.in. "Ekologia w obiektywie" i "Wielkiego Konkursu National Geographic". Organizator i wykładowca ponad 80 edycji kursów fotograficznych stacjonarnych, korespondencyjnych lub plenerowych.

www.fotograffia.com

 Komentarze  

 
#3 Ela 2011-09-07 12:52
:-) Warsztaty dały mi inne spojrzenie na postrzeganie świata i motywów fotograficznych . Przyczyniły się też do zauważenia i eliminowania z kadru niepotrzebnych elementów. Były z pewnością ciekawym, fotograficznym doświadczeniem oraz okazją do poznania ciekawych ludzi. Szczególnie dziękuję za wskazówki, cierpliwość i wyrozumiałość p. Piotra. Pozdrawiam wszystkich uczestników!
 
 
#2 Michał 2011-09-05 16:58
Witam serdecznie:-)!!!

Bardzo dobry pomysł był z tymi warsztatami fotograficznymi krajobrazu, gdyż to doskonały sposób na promocje gminy Lipowa. Wielki szacunek dla organizatorki ze Stowarzyszenia Gminy Lipowa, czyli Liliany wszystko było zapięte na ostatni guzik. Byłem bardzo zadowolony, a także poznałem Ludzi z tą sama pasją. Pozdrawiam Wszystkich bardzo miło było Was poznać, mam nadzieję, że się jeszcze kiedyś spotkamy. Pozdrawiam także Naszego mistrza i mentora Piotra Cieślę i jego żonę Danutę :-).
 
 
#1 Aśka 2011-08-30 19:30
Witam :) Jeżeli chodzi o mnie, to jestem bardzo zadowolona z kursu. Dużo się nauczyłam , a co najważniejsze, poznałam wspaniałych ludzi. Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas. Mam nadzieję, że kiedyś to powtórzymy :):):) Pozdrawiam wszystkich :* :D
 

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u