Spis treści
Kursy i warsztaty fotograficzne
Kurs fotografii przyrodniczej
Fotografia od podstaw
Pokazy zdjęć ZPFP
Wszystkie strony

"Przyrodnicze Fascynacje ZPFP"


 

 

 

 

 

To zestaw kilku udźwiękowionych pokazów zdjęć blisko 100 członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Te 3-minutowe miniatury, prezentujące piękno i bogactwo rodzimej przyrody, przygotowane zostały na EXPO 2005 oraz międzynarodowe festiwale fotografii przyrodniczej.
Pomysł, montaż i realizacja pokazów: Ireneusz Graff.
Fotografie: blisko 100 autorów zrzeszonych w ZPFP.
Stowarzyszenie działa od 1995 roku i zrzesza ok. 500 osób w 12 okręgach.

Pierwsza wersja pokazów została przygotowana do prezentacji w polskim pawilonie na EXPO 2005. Następna wersja, udźwiękowiona już, została przygotowana z okazji 10-lecia stowarzyszenia na festiwale ZPFP Foto Natura i Wizje Natury oraz na najważniejsze w Europie międzynarodowe festiwale fotografii przyrody: w Lünen w Niemczech i w Bornem w Belgii. W roku 2007 dwa pokazy grupowe ZPFP ze wspomnianego zestawu otrzymały następujące nagrody w konkursie Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP:
II Nagrodę za pokaz "Moments of Life" (Chwile Życia) i III Nagrodę za "Lesson of Dance" (Lekcja Tańca - Ptaki). Diaporama "Lesson of Dance" zdybała też I Miejsce w 2009 roku na konkursie diaporam Adelaide AV Fest w Australii.
Tematyczne miniatury trwające średnio około 3 minut przenoszą widzów w świat świetlistych nadrzecznych mgieł i ciemnych, gęstych lasów, w tajemniczą i mało znaną krainę niewielkich owadów oraz potężnych masywów górskich. Prezentują naturalne rzeźby lodowe i wodne akwarele. Zaglądamy pod masywne drzewa i głęboko w delikatne kwiaty. Podziwiamy czarci pomiot ukryty pod małymi kapeluszami i lekcję tańca pod kierunkiem skrzydlatych mistrzów.Komentarze  

 
#3 Ela 2011-09-07 12:52
:-) Warsztaty dały mi inne spojrzenie na postrzeganie świata i motywów fotograficznych . Przyczyniły się też do zauważenia i eliminowania z kadru niepotrzebnych elementów. Były z pewnością ciekawym, fotograficznym doświadczeniem oraz okazją do poznania ciekawych ludzi. Szczególnie dziękuję za wskazówki, cierpliwość i wyrozumiałość p. Piotra. Pozdrawiam wszystkich uczestników!
 
 
#2 Michał 2011-09-05 16:58
Witam serdecznie:-)!!!

Bardzo dobry pomysł był z tymi warsztatami fotograficznymi krajobrazu, gdyż to doskonały sposób na promocje gminy Lipowa. Wielki szacunek dla organizatorki ze Stowarzyszenia Gminy Lipowa, czyli Liliany wszystko było zapięte na ostatni guzik. Byłem bardzo zadowolony, a także poznałem Ludzi z tą sama pasją. Pozdrawiam Wszystkich bardzo miło było Was poznać, mam nadzieję, że się jeszcze kiedyś spotkamy. Pozdrawiam także Naszego mistrza i mentora Piotra Cieślę i jego żonę Danutę :-).
 
 
#1 Aśka 2011-08-30 19:30
Witam :) Jeżeli chodzi o mnie, to jestem bardzo zadowolona z kursu. Dużo się nauczyłam , a co najważniejsze, poznałam wspaniałych ludzi. Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas. Mam nadzieję, że kiedyś to powtórzymy :):):) Pozdrawiam wszystkich :* :D
 

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u