Spis treści
Kursy i warsztaty fotograficzne
Kurs fotografii przyrodniczej
Fotografia od podstaw
Pokazy zdjęć ZPFP
Wszystkie strony

Kursy i szkolenia

 

Zapraszamy na drugą edycję Kursu fotografii krajobrazowej Piotra Cieśli

 

Kurs przewidziany na 60 godzin zajęć w tym 30 h zajęć w plenerze. Zajęcia  w formie kursu wakacyjnego (tydzień) intensywnego fotografowania pod okiem profesjonalisty. Liczba godzin orientacyjna w rzeczywistości kurs trwa od wschodu do zachodu słońca:) Coś w sam raz dla fotomaniaków.


Program kursu:
Sprzęt i wyposażenie - Ustawienia aparatu – dążenie do zminimalizowania wpływu technicznych możliwości aparatu na nasze zdjęcia - personalizacja ustawień aparatu – obiektywy, dodatki, itp.

Fotografia krajobrazu – zaraźliwa popularność – współistnienie dobrej fotografii „katalogowej” i „metafizycznej” fotografii krajobrazu. Podstawy estetycznej i formalnej budowy obrazu w fotografii krajobrazowej . Zajęcia praktyczne.


Fotografia krajobrazu – pory roku, pory dnia, pogoda – jeziora, morze, rzeki – góry – równiny – las – sztafaż ludzki – zjawiska meteorologiczne. Zajęcia praktyczne – plener

Fotografia miast, architektury, zabytków -obiektywy - powiązanie obiektów architektonicznych z otaczającym krajobrazem, niebem, ludźmi i przyrodą – fotografia nocna - wnętrza – detale. Zajęcia praktyczne w Bielsku-Białej

Fotografia podróżnicza – harmonijne połączenie fotografii krajobrazowej, architektury i fotografii reportażowej – krótkie wprowadzenie techniczne - omówienie specyfiki reportażu fotograficznego – reportaż „prawdziwy” – reportaż „upiększony” – reżyseria i dramaturgia reportażu z podróży. Zajęcia praktyczne z reportażu w niedzielę np. w browarze w Żywcu. Zakończenie warsztatów poprzez przesłanie przez każdego z kursantów reportażu z podróży do wybranej okolicy, miasta, zespołu architektonicznego, tak by mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w zakresie fotografii krajobrazowej, architektury, reportażu.

kurs wakacyjny - 375 zł

terminy:   25 czerwiec -1 lipiec 2012 r

 

Kurs poprowadzi fotografik PIOTR CIEŚLA http://www.piotrciesla.pl/pl/start

Piotr Cieśla. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zawodowo fotografuje od 1981 roku początkowo jako fotoreporter. Od 1990 roku pracuje jako "wolny strzelec" zajmując się fotografią krajobrazu. Współpracuje z różnymi agencjami reklamowymi. W wyniku tej współpracy powstały m.in. materiały reklamowe dla Citroena, Polcoopu, Norwich Union, Ery GSM, McDonalds`a. Jest autorem fotografii do ponad 25 autorskich kalendarzy firmowych, za które zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody. Współpracuje z kilkoma zagranicznymi agencjami fotograficznymi. Jest autorem zdjęć w trzech tomikach wierszy księdza Twardowskiego, wydanych przez wydawnictwo ZNAK w latach 1993-95, jak również autorem ośmiu albumów: "Jest taka Polska..."(1998), "Zaczarowana Warszawa"(1998), "Warszawa" (1999 - publikacja dla Urzędu Miasta Warszawy i Prezydenta Warszawy). "Polska w obrazach i słowach" (Muza 2000) . "Zamki, pałace, dworki" (Podsiedlik-Raniowski obecnie Publicat, dwa wydania 2001, 2003) „Polskie Góry” (Bosz, 2007) , „Polska Chopina” (Muza, 2009), „Ziemia Mielnicka. Zaczarowana kraina” (2010 – publikacja dla Sołectwa wsi Mielnik).


Informacje na temat kursów można uzyskać : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel. 602 536 261.

Karta zgłoszenia udziału w kursach do pobrania w zakładce Pliki do pobraniaKomentarze  

 
#3 Ela 2011-09-07 12:52
:-) Warsztaty dały mi inne spojrzenie na postrzeganie świata i motywów fotograficznych . Przyczyniły się też do zauważenia i eliminowania z kadru niepotrzebnych elementów. Były z pewnością ciekawym, fotograficznym doświadczeniem oraz okazją do poznania ciekawych ludzi. Szczególnie dziękuję za wskazówki, cierpliwość i wyrozumiałość p. Piotra. Pozdrawiam wszystkich uczestników!
 
 
#2 Michał 2011-09-05 16:58
Witam serdecznie:-)!!!

Bardzo dobry pomysł był z tymi warsztatami fotograficznymi krajobrazu, gdyż to doskonały sposób na promocje gminy Lipowa. Wielki szacunek dla organizatorki ze Stowarzyszenia Gminy Lipowa, czyli Liliany wszystko było zapięte na ostatni guzik. Byłem bardzo zadowolony, a także poznałem Ludzi z tą sama pasją. Pozdrawiam Wszystkich bardzo miło było Was poznać, mam nadzieję, że się jeszcze kiedyś spotkamy. Pozdrawiam także Naszego mistrza i mentora Piotra Cieślę i jego żonę Danutę :-).
 
 
#1 Aśka 2011-08-30 19:30
Witam :) Jeżeli chodzi o mnie, to jestem bardzo zadowolona z kursu. Dużo się nauczyłam , a co najważniejsze, poznałam wspaniałych ludzi. Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas. Mam nadzieję, że kiedyś to powtórzymy :):):) Pozdrawiam wszystkich :* :D
 

Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u