Spis treści
Turystyka aktywna
Szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Trasy Nordic Walking
Wszystkie strony

 


Turystyka aktywna jest rodzajem turystyki, w której głównym lub ważnym elementem wyjazdu jest podejmowanie szczególnych form aktywności rekreacyjnej lub hobbystycznej. Turystka aktywna jest więc idealną formą wypoczynku dla tych którzy lubią aktywnie spędzać czas. Położenie Gminy Lipowa na pograniczu Kotliny Żywieckiej i Beskidu Śląskiego sprawia, że ma ona doskonałe warunki do uprawiania różnych form turystyki aktywnej. Urozmaicone ukształtowanie terenu sprawia że teren gminy ma doskonała warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W gminie zaczynają się 3 górskie szlaki turystyczne -na Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Magurkę Radziechowską (1091 m n.p.m.) i Malinowską Skałę (1152 m n.p.m.). Znajdująca się na terenie gminy „Dolina Zimnika” jest doskonałym miejscem do spacerowania czy tez uprawiania Nordic Walking. Przez gminę przebiega trasa rowerowa o niskim stopniu trudności , biegnąca w większości polnymi drogami i pozwalająca podziwiać widoki Kotliny Żywieckiej oraz otaczające ją pasma Beskidów. Znajdzie się tutaj również coś dla doświadczonych rowerzystów –dosyć wymagająca i trudna trasa na Skrzyczne. Łagodnie pofalowany teren gminy i rozległe pola sprawiają że są tutaj również doskonałe warunki do uprawiania jazdy konnej a znajdująca się w Lipowej Dolina Koni przyciąga miłośników wypoczynku w siodle.

Turystykę aktywną w gminie uprawiać można nie tylko latem ale również zimą. Dobre warunki śniegowe oraz urozmaicone ukształtowania terenu sprawiają że są tutaj doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego czy też jazdy na skuterach śnieżnych. W obrębie gminy funkcjonuje również niewielki wyciąg narciarski talerzykowy o długości 220 m z oświetleniem.Wspierają Nas

VAX NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

 

stat4u